Resistentsete bakteritüvede esinemise tõttu võidakse patsiendi raviks kasutada erinevate antibiootikumide segamist ehk nende kokteili, sest nii on võimalik bakterit rünnata korraga eri meetodeid kasutades. Nii võideldakse näiteks tuberkuloosi või MRSA vastu. Selline kasutusviis peaks ka toimima kui resistentsuse pidurdaja. Kuid kas see ka päriselt nii toimib?

Esimesel päeval taandus bakterite kasv 95% nagu eelnevalt ka täheldatud oli, kuid järgmisel päeval toimus hüppeline, 500%-line tõus bakterite kasvus. Eri E.coli tüved arenesid kokteili mõju all. “Nägime tõestust mõttele, et kus on suurim rünnak bakteritele, seal on tulemuseks ka suurim bakterite kogus” selgitas katses osalenud bioloog.

Teadlased loodavad, et nende katse toimib hoiatusena, et alati ei pruugi antibiootikumi kokteil olla parim lahendus. Nad püüavad leida paremaid lahendusi bakteritega võitlemiseks, millest üks võiks olla kahe erineva antibiootikumi võtmine erinevatel päevadel. See võib aidata multiresistentsete bakterite domineerimise vastu. “Ühel päeval võtad sinise tableti ja teisel punase” naljatles üks bioloogidest.
Allikad:
Autor: Sandra Hütt
Comments
Post a Comment